Winsa Fabrikası

Proje Bilgisi

  • Yapım Tarihi

    2017

  • Kategori

    KOJENERASYON ve TRİJENERASYON SANTRALLERİ

UPGRADE ENERGY
WİNSA PVC PENCERE KAPI PANJUR SİSTEMLERİ FABRİKASI TRİJENERASYON SANTRALİ


Yapılan Firma : UPGRADE ENERGY
 
Yapım Yılı :  2017
 
Proje Gücü : 2.5 MVA
 
Açıklama :
 
ATR GRUP olarak 2017 yılında yapılan çalışmalar ile Winsa Pvc Pencere Kapı Panjur Sistemleri Fabrikası TRİjenerasyon Santrali projesi yüksek gerilim işleri yapıldı.
 
Kurulumu tamamlanan santrale 2500 kVA trafo ve ekipmanları, üretim santrallerinde kurulumu zorunlu olan Nötr Direnç Bloğu kurulumu ve tüm Yüksek Gerilim işleri yapılmış olup tesis devreye alınmıştır.
 
CHP ünitesi bir elektrik jeneratörüne bağlanmış ve doğal gazla çalışan bir gaz motorundan oluşmaktadır. Bu, daha sonra Winsa’nın elektrik güç kaynağına verilen 1560 kW elektrik üretmektedir. Aynı zamanda ortaya çıkan ısının tamamı emmeli soğutma sistemi tarafından kullanılmaktadır.

Emmeli soğutma sistemi enerji kaynağı olarak elektrik yerine ısı tüketerek çalışmakta ve soğutma yapmak için bir termokimyasal kompresör kullanmaktadır.
 
Düşük basınçlı bir sistemde bir emme sıvısı (soğutucu) buharlaşarak, ısıyı bir yerden başka bir yere transfer etmektedir. Isı kaynağından gelen enerji emme solüsyonunu yeniden üretmek için kullanılmaktadır. Bu 1580 kW soğutma yapmakta ve Winsa’nın üretim prosesinde ekstrüzyon makinelerinden sonra PVC’yi soğutmak için kullanılmaktadır